בית דפוס איכותי וזול- האם זה לא מה שאתם צריכים?


אחד הדברים שלפעמים מפריעים לנו כאשר אנחנו מדברים על לקוחות, זה שהם טוענים שהמחיר לא זול מספיק. איך יכול להיות שהמחיר לא זול מספיק? אז מעבר לעובדה שאנחנו בית הדפוס הכי זול בישראל, אנחנו רצינו לקחת את הזמן היום ולהסביר כמה דברים שיוכלו לתת מענה לשאלה הזול מספיק.

האם יש דבר כזה מספיק זול? תמיד אפשר שהמוצר יהיה עוד יותר זול, לא? כמובן שכן. הבעיה היא שכאשר אתם מגיעים לחפש בית דפוס, אתם לא צריכים לחפש את הזול ביותר, כי זול ביותר לא יצור לכם פליירים יותר טובים, זול יותר לא יביא לכם מגנטים איכותיים ביותר וזול בהחלט לא יספק לכם כרטיסי ביקור מרשימים. למה לא? כי זול לא מייצר סחורה איכותית.

בתחום הדפוס, קיימים מוצרים זהים לחלוטין אצל כל בתי הדפוס שקיימים. המצב הוא כזה שבעזרת האינטרנט, כל בתי הדפוס יכולים לדעת כמה בדיוק המתחרה שלהם מוכר את המוצרים. כל בית דפוס יודע כמה כסף המתחרים שלו גובים עבור פליירים וכמה הם גובים עבור כרטיסי ביקור, האם אתם מבינים, השוק הוא שקוף לגמרי.

אז אם כולם מוכרים את אותה סחורה ואפילו קונים נייר אצל אותו מפעל נייר, אז איך יכול להיות שאחד מוכר זול יותר מכולם וכל השאר מוכרים בערך באותו מחיר? הסיבה היא נורא פשוטה: אין לו עבודה או שהוא מתפשר ומציע שירות פחות איכותי.

הרי בעל דפוס, יודע בדיוק כמה עולה לו לייצר פליירים או כרטיסי ביקור או מגנטים או כל מוצר אחר שהלקוחות מבקשים, הוא מוסיף על זה בערך עשרה אחוז רווח וזה המחיר שהוא מציע ללקוחות. לא נשאר הרבה מאוד רווח בכלל. זה פחות או יותר המחיר שכולם מבקשים.

אז כאשר יוצא מצב שבעל בית הדפוס מציע מחיר הרבה יותר נמוך ממה שמוכרים כולם, קורה הדבר הבא: הוא מפסיד כסף והרבה. אבל הוא לא באמת רוצה להפסיד כסף, לכן הוא מעביר את ההפסד על הלקוחות. איך הוא יכול לעשות את זה אם ממילא המחיר הוא הכי נמוך? הוא חוסך ברמת השירות שהוא מעניק ללקוחות שלו.

כדי לחסוך בעלויות, מעסיקים מעצבים גרפיים בחצי משרה במקום משרה מלאה. עדיין ניתן להסתדר בצורה הזו, אבל כאשר לקוח מבקש לעשות תיקונים בעיצוב שהוא ביקש, יש מצב שבעל הדפוס לא יאשר לו עוד שעות מעצב, כי אין לזה כסף. הרי ככה חוסכים.

אז כאשר אתם רוצים להכין לעסק שלכם כרטיסי ביקור חדשים, כאלו שאתם מאמינים שיתנו לכם ייצוג אמיתי וכזה שיתן לכם פנים אצל הלקוח ואתם נמצאים בטלפון עם בית דפוס, תחשבו שנייה אחת לפני שאתם מתחילים לחפש את הזול ביותר. עכשיו שאתם מבינים כבר שלמחיר הזול יש מחיר גבוה, אולי שווה לשלם עוד כמה עשרות שקלים כדי לקבל מוצר יותר איכותי, לא?

 

 

מאמרים נוספים

 

משרד לעיצוב גרפי

בית דפוס איכותי וזול

כרטיסי ביקור לעולם הדפוס